باورهای نادرست در مورد شوره سر

باورهای نادرست در مورد شوره سر

ما به بررسی عمیق‌تر باورهای نادرست در مورد ریزش مو و شوره سر می‌پردازیم.

 • باورهای نادرست در مورد شوره سر - باور نادرست 1

  باور نادرست 1: پوست سر خشک معادل شوره سر است.

  1

  حقیقت: درست مانند شوره سر، پوست سر خشک نیز بر زندگی بسیاری از افراد اثر می‌گذارد، اما توجه داشته باشید که این دو معادل هم نیستند و با هم فرق دارند. هنگامی که پوست سر شما رطوبت طبیعی خود را تا حد زیادی از دست می‌دهد، خشک و شکننده می‌شود. پوسته‌های ریز و سفیدی که از سر شما به پایین می‌ریزند یکی از آزاردهنده‌ترین نشانه‌های پوست سر خشک هستند که به عنوان شوره سر شناخته می‌شوند.

  خشکی پوست سر یکی از علل شوره سر است، اما قطعاً تنها دلیل آن نیست. یکی از اصلی‌ترین دلایل معمای شوره سر همان مالاسزیا است که نوعی قارچ مزاحم شبه مخمر است و روی نواحی چرب پوست سر رشد می‌کند. عوامل محرکی که تولید می‌کند باعث رشد بیش از حد چربی پوست سر شما می‌شوند و در نتیجه، سلول‌های پوستی شما بسیار سریع‌تر از حالت معمول دچار مشکل می‌شوند.

 • باورهای نادرست در مورد شوره سر - باور نادرست 2

  باور نادرست 2: شوره سر باعث ریزش مو می‌شود.

  2

  نیمه‌درست: ریزش مو می‌تواند با شوره سر ارتباط داشته باشد، اما باید بدانید که این شرایط ارتباط دو سویه ندارند. حقیقت این است که خارش پوست سر ممکن است باعث شود شما پوست سر خود را بیش از حد بخارانید و ناخواسته باعث شکستن موهای خود شوید. اگر نگران نازک و شکننده شدن موهای خود هستید، باید رژیم غذایی، میزان استرس و اضطراب و سلامت پوست سر خود را مورد توجه قرار دهید. درست مانند گیاهان و خاکی که از آن تغذیه می‌کنند، ریشه‌های موهای شما نیز در پوست سرتان قرار دارند و مواد مغذی لازم برای رشد خود را از آن دریافت می‌کنند. بنابراین، اگر می‌خواهید موهای زیبا و آراسته‌ای داشته باشید، باید سلامت پوست سر خود را حفظ کنید.

  ریشه‌ی زنجبیل حاوی موادی است که ثابت شده است به کاهش ریزش مو کمک می‌کنند و در عین حال، خاصیت ضد میکروبی هم دارند که باعث کنترل شوره سر می‌شوند. شامپو ضد ریزش موی کلییر به نحو مؤثری شوره را از بین می‌برد و موها را از درون پوست سر تقویت می‌کند تا 10 برابر از میزان ریزش موی شما کم شود.

 • باورهای نادرست در مورد شوره سر - باور نادرست 3

  باور نادرست 3: شوره سر واگیردار است.

  3

  نادرست: روزهایی را که در کلاس موهای دانش‌آموزی را که جلوی شما نشسته بود به دقت بررسی می‌کردید به یاد می‌آورید؟ خب، یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین اشتباهات رایج درباره شوره سر همین است که برخی فکر می‌کنند واگیردار است. شوره سر از فردی به فرد دیگر قابل انتقال نیست؛ در واقع، قارچی که باعث شوره سر می‌شود در پوست سر تمام افراد وجود دارد. درست است؛ هیچ‌کس از دست این هیولاهای ریز سفید در امان نیست.

 • باورهای نادرست در مورد شوره سر - باور نادرست 4

  باور نادرست 4: شامپوهای معمولی می‌توانند شوره را از بین ببرند.

  4

  نادرست: شامپوهای زیبایی فانتزی شما را با وعده زیبا و خوش‌حالت کردن موها وسوسه می‌کنند. اما اگر شوره سر دارید، برای از بین بردن آن به چیزی فراتر از این محصولات نیاز دارید. این محصولات معمولی شوره را از روی سر شما می‌شویند و تا حدودی به شما احساس رضایت می‌دهند، اما از بین بردن قارچی که عامل اصلی این شوره‌ها است، به درمان جدی‌تری نیاز دارد.

  شما باید از شامپوی ضد شوره‌ای مانند شامپو نعنایی خنک کلییر استفاده کنید. فرمولاسیون آن به گونه‌ای طراحی شده است که لایه محافظ روی پوست سر شما را احیا می‌کند و توان مقاومتی آن را افزایش می‌دهد و در عین حال، تغذیه پوست سر را نیز تکمیل می‌کند. شامپو کلییر نه تنها پوست سر شما را تمیز می‌کند، بلکه تقویت‌کننده‌های طبیعی آن می‌توانند این اطمینان را به شما بدهند که دیگر لازم نیست نگران بازگشت شوره‌های سرتان باشید*