5 مرحله برای خلاص شدن از شوره سر

5 مرحله برای خلاص شدن از شوره سر

این پوسته‌پوسته‌های سفید عذاب‌آور را با انجام نکات ساده ما از بین ببرید.

 • 5 مرحله برای خلاص شدن از شوره سر - علل شوره سر

  1. علل شوره سر را بشناسید

  1

  قبل از حمله به دشمن، آن را کاملاً بشناس. شوره سر در اثر عوامل مختلفی پدید می‌آید؛ از این رو، قبل از اینکه آن را درمان کنید، باید بدانید که علت شوره سر شما کدام یک از این موارد است. تجمع مالاسزیا - یک قارچ شبه مخمر که در نواحی چرب پوست سر رشد می‌کند - یکی از رایج‌ترین علل شوره سر است. هنگامی که پوست سر سلامت خود را از دست داده باشد، لایه‌های دفاعی طبیعی آن به درستی کار نمی‌کنند و عوامل محرک تولید شده توسط مالاسزیا به لایه‌های پوست سر نفوذ می‌کنند و باعث تولید بیشتر از حد معمول سلول پوستی می‌شوند. این سلول‌های پوستی به پوسته‌های سفیدی که شوره سر نام دارد تبدیل می‌شوند و از روی پوست سر شما به جاهای مختلف پخش می‌شوند.

 • 5 مرحله برای در خلاص شدن از شر شوره سر - پوست سر خود را مرطوب نگه دارید

  2. پوست سر خود را مرطوب نگه دارید

  2

  آیا روزانه حداقل هشت لیوان آب می‌نوشید؟ کم‌آبی بدن می‌تواند منجر به پوست سر خشک شود و نشانه‌های شوره سر مانند خارش و پوسته‌پوسته شدن را تشدید کند. در کنار افزایش مقدار آب مصرفی خود برای جبران آب از دست رفته، در روزهای آفتابی از کلاه یا چتر استفاده کنید تا گرما باعث خشکی پوست سر شما نشود. مدل دادن بیش از حد به مو نیز می‌تواند باعث خشکی پوست سر شما شود؛ از این رو، با به حداقل رساندن استفاده از سشوار، اتوی مو و سایر حالت‌دهنده‌ها از آسیب رسیدن به پوست و موی سر خود جلوگیری کنید.

 • 5 مرحله برای خلاص شدن از شوره سر - از دست چربی‌های اضافی خلاص شوید

  3. از دست چربی‌های اضافی خلاص شوید

  3

  برای اینکه موهای شما براق، درخشان و خوش‌حالت به نظر برسد، پوست سر شما چربی تولید می‌کند که این چربی کاملاً طبیعی است و توسط بدن شما به عنوان یک لایه محافظ برای خشک نشدن پوست سرتان تولید می‌شود. اما هر چیزی که اضافی باشد اصلاً خوب نیست؛ چربی بیش از حد می‌تواند منجر به موی چرب شده و باعث شکل‌گیری شوره سر شود.

  با به حداقل رساندن استفاده از محصولات حالت‌دهی مو و اطمینان از اینکه بعد از استفاده از شامپو موهای خود را کاملاً آبکشی می‌کنید، می‌توان میزان این چربی را در سطوح مناسب نگه داشت. بدین ترتیب، از تجمع بیش از حد موادی که باعث چرب شدن بیش از حد پوست و موی سر می‌شوند و ممکن است ظاهر موها را ناپسند و چرب کنند جلوگیری خواهد شد.

 • 5 مرحله برای خلاص شدن از شوره سر - درمان‌های طبیعی

  4. روش‌های طبیعی را امتحان کنید

  4

  آشپزخانه شما می‌تواند آزمایشگاه کاملی باشد که در آن راه‌حل مناسب برای شوره سرتان را به دست می‌آورید. مواد طبیعی می‌توانند به طرز شگفت‌انگیزی مؤثر باشند؛ برای مثال، شستشو با سرکه سیب باعث کاهش میزان میکروب‌های پوست سر شما می‌شود. اگر به دنبال راه‌های آسان‌تر و حرفه‌ای‌تر می‌گردید، می‌توانید مجموعه شامپوهای طبیعی کلییر را امتحان کنید که حاوی عصاره زنجبیل، کیوی، چای سبز و دانه چیا است؛ این عصاره‌ها به دارا بودن آنتی‌اکسیدان‌ها و ویتامین‌های ضروری برای تقویت توان طبیعی مقاومت پوست سر معروف هستند.

 • 5 مرحله برای خلاص شدن از شوره سر - استفاده از شامپوی ضد شوره

  5. از شامپوی ضد شوره استفاده کنید

  5

  این واضح‌ترین اقدامی است که باید انجام داد، اما نکته مهم این است که اکثر مردم محصول ضد شوره نادرستی انتخاب می‌کنند به همین دلیل مشکلشان حل نمی‌شود.

  برای درمان کامل و مؤثر توسط ضد شوره از شامپوی کلییر استفاده کنید که دارای فرمول ویژه و فناوری بایوبوستر است و به نگرانی شما در مورد شوره تکرارشونده پایان می‌دهد*. در صورت استفاده منظم، این شامپو می‌تواند در کنار از بین بردن نگرانی شما در رابطه با شوره سر*، موهای شما را تغذیه کرده و ظاهری صاف و سالم و بدون شوره به آنها بدهد*.