Skip to content
درمان خارش پوست سر^

درمان خارش پوست سر^

نحوه درمان خارش پوست سر را به شما آموزش می‌دهیم.

خارش پوست سر می‌تواند بیانگر چند چیز باشد. شاید مورمور جزئی را آرام می‌کنید یا شاید کاملاً گیج شده‌اید، زیرا پوست دچار خارش چیزی نیست که به راحتی با خاراندن آن تسکین پیدا کند.

این نوع خارش دیوانه‌کننده شرایطی عادی است که نشان از پوست ملتهب و ترک‌خورده در زیر موها یا جوش پوست سر دارد. فکر نکنید خارش خود به خود تمام می‌شود - علت آن می‌تواند شوره سر یا حتی پسوریازیس باشد که در صورت عدم رسیدگی صحیح به آن می‌تواند تشدید شود. لطفاً برای شناسایی و درمان آن، ادامه مطالب را مطالعه کنید.

 • 1
  درمان خارش پوست سر^ - شوره سر

  شوره سر

  شوره سر مثل برف زمستان روی پیراهن محبوب‌تان می‌ریزد؟ این پوسته‌های سفید مزاحم یکی از عوامل اصلی خارش پوست سر هستند. رشد بیش از حد مخمری به نام مالاسزیا باعث التهاب پوست سر می‌شود و ایجاد خارش و پوسته‌پوسته شدن پوست سر می‌شود. اگر خارش پوست سر شما با شوره سر در ارتباط باشد، شستشوی دیر به دیر موها می‌تواند باعث تشدید آن و انباشت چربی و سلول‌های مرده پوست شود.

  برای حذف شوره سر از روی پوست سر خود از شامپوی CLEAR Dry Scalp & Itch Control استفاده کنید؛ این شامپوی ضد خارش با عصاره اسطوخودوس به سرعت شما را از خشکی، خارش و التهاب نجات می‌دهد و لایه محافظ پوست سر شما را در برابر شوره سر تقویت می‌کند تا نگرانی از بازگشت خارش و شوره سر برای همیشه از شما دور شود^.

 • 2
  التعامل مع حكة فروة الرأس - قشرة الرأس

  درماتیت سبوره‌ای

  درماتیت سبوره‌ای بر روی سطوح چرب بدن شما مانند پوست سر و صورت تأثیر می‌گذارد. نتیجه چه خواهد بود؟ جوش قرمز و همراه با خارش، لکه‌های پوست خشک و همانطور که حدس زدید، شوره سر.

 • 3
  درمان خارش پوست سر^ - شوره سر

  پسوریازیس

  از بیماری‌های نزدیک درماتیت سبوره‌ای است با علائمی نظیر خارش پوست سر، درد و شوره سر. اما این دو را با هم اشتباه نگیرید - پسوریازیس بر منطقه وسیع‌تری بیش از خط پیشانی تأثیر می‌گذارد و حتی می‌تواند باعث ایجاد لکه‌های پوسته‌پوسته قابل مشاهده و زشت یا لایه پوست ضخیم شود.

  اگر بین درماتیت سبوره‌ای یا پسوریازیس شک دارید، توصیه می‌کنیم جهت مطلع شدن از شرایط خود و دریافت توصیه‌هایی برای درمان، با متخصص پوست خود صحبت کنید.

آیا این نکات را یادداشت کردید؟ با انجام روش‌های صحیح و استفاده از شامپوی خوبی مانند کلییر، دیگر خبری از خارش و خاراندن پوست نخواهد بود و در عوض اعتماد به نفس و شادابی برای شما به ارمغان می‌آید.