نحوه درمان پوست سر خشک

نحوه درمان پوست سر خشک

تبدیل پوست سر از بیابان خشک به پوست عالی.

 • نحوه درمان پوست سر خشک - پوست سر خشک و شوره سر

  پوست سر خشک در برابر شوره سر

  1

  قبلاً گفتیم پوسته‌پوسته‌های قابل مشاهده یکی از علائم پوست سر خشک است، اما آیا رابطه مستقیمی بین آنها برقرار است؟ مورد اول، شرایط پوستی که شوره سر نامیده می‌شود، همانند پوست سر خشک معمول است و می‌تواند باعث اذیت شدن شما یا از دست رفتن اعتماد به نفستان شود. پوست سر خشک زمانی اتفاق می‌افتد که پوست رطوبت زیادی از دست بدهد و منافذ آن گرفته شود، این مورد می‌تواند بر اثر عواملی نظیر آب و هوای سرد، از بین رفتن رطوبت و استفاده بیش از حد از محصولات مراقبت از مو باشد.

  اما شوره سر همیشه نشانه پوست سر خشک نیست. این عوامل نگران‌کننده سفید علل مختلفی دارند که عمدتاً با مالاسزیا - قارچ‌های شبه مخمر که از مناطق پوست سر چرب تغذیه می‌کنند - ارتباط دارند. پس از تضعیف محافظ طبیعی پوست سر شما، خارش بر اثر تغذیه مالاسزیا از چربی اضافی ایجاد می‌شود. در نتیجه التهاب سلول‌های پوست و به دنبال آن جدا شدن سریع‌تر آنها رخ می‌دهد و... شما دچار شوره سر می‌شوید.

 • نحوه درمان پوست سر خشک - درمان پوست سر خشک

  درمان پوست سر خشک

  2

  1. آب مصرف کنید 

  نخستین گام در باز گرداندن حالت طبیعی پوست سر این است که سراغ اصول اولیه بروید. نوشیدن هشت لیوان آب در روز کاملاً ساده به نظر می‌رسد، اما در روزهای پرمشغله اکثر ما این اصل را فراموش می‌کنیم. می‌توانید با گذاشتن یادداشت بر روی تلفن همراه خود به صورت ساعتی میزان آب کافی مصرف کنید و به یاد داشته باشید که در آب و هوای بسیار گرم یا بسیار سرد که پوست سر شما بیشتر تحت تأثیر قرار می‌گیرد باید آب بیشتری مصرف کنید.

 • از حالت دادن و مدل دادن بیش از حد خودداری کنید
  3

  2. از حالت دادن و مدل دادن بیش از حد خودداری کنید

  حالت دادن و مدل دادن فقط به فردهنده‌ها، لخت‌کننده‌ها، صاف‌کننده‌ها و اسپری‌های مو محدود نمی‌شود. حتی استفاده بیش از حد از سشوار نیز می‌تواند پوست سر شما را خشک کرده و به آن آسیب بزند. حتی‌الامکان از درجه‌های ملایم و گرم آن استفاده کنید یا فقط استفاده از سشوار را برای روزهای خاص نگه دارید و تا حد ممکن از حالت طبیعی موهای خود لذت ببرید تا پوست سرتان نفس بکشد و رطوبت خود را حفظ کند. دفعه بعد که خواستید ظاهر متفاوتی پیدا کنید، سعی کنید خلاقیت به خرج بدهید یا حتی از مدل موی صاف و راحت استفاده کنید تا ظاهر متفاوتی داشته باشید!

 • شامپوی مناسبی انتخاب کنید
  4

  3. شامپوی مناسبی انتخاب کنید

  انتخاب شامپوی نادرست ممکن است با پاک کردن چربی‌های باقیمانده عملاً خشکی پوست سر شما را تشدید کند و باعث ناراحتی شما و تشکیل شوره سر شود. آیا از گزینه‌های متعددی که در اختیار شما است آگاهی دارید؟ می‌توانید شامپوهای دارای فرمولاسیون ویژه مانند شامپو کلییر تقویت‌کننده عمیق با روغن هسته انگور را امتحان کنید که 3 لایه پوست سر را به صورت عمیق تغذیه می‌کند^^ تا به پوست سری سالم و موهایی خوش‌حالت دست پیدا کنید.