پوست سر چرب: علت و درمان

پوست سر چرب: علت و درمان

متوجه شوید چگونه خارش و پوسته‌پوسته شدن پوست سر را از بین ببرید.

 • پوست سر چرب: علت و درمان - منشأ

  چه چیز باعث خارش پوست سر می‌شود؟

  1

  چربی همیشه به معنای خبر بد نیست. چربی پوست، چربی طبیعی تولید شده توسط غده‌های چربی به عنوان لایه محافظ برای کمک به پوست سر و از دست ندادن رطوبت و خشک نشدن عمل می‌کند. اما مقدار زیاد چربی پوست می‌تواند باعث چرب شدن پوست سر و موی شما و در نتیجه ایجاد شوره سر شود. علاوه بر این، با نفوذ مواد محرک قارچ مالاسزیا در سد تضعیف‌شده پوست سر، این قارچ می‌تواند روی مناطق چرب پوست سر رشد کرده و علائم شوره سر شما را تشدید کند.

 • خارش پوست سر خود را تسکین دهید - تسکین خارش پوست سر

  تسکین پوست سر با شامپو ضد شوره

  2

  اگر آقا هستید و این مطلب را مطالعه می‌کنید، شاید تعجب نکنید که احتمال داشتن پوست سر چرب در شما بیشتر است، زیرا ثابت شده است پوست سر آقایان تا 60 درصد چربی پوست بیشتری نسبت به پوست سر بانوان تولید می‌کند. این موضوع باعث می‌شود پوست سر شما بیشتر در معرض شوره، خارش^ و موی چرب قرار گیرد.

  پیدا کردن شامپوی ضد شوره مخصوص نیازهای پوست سر شما بسیار مهم است. یکی از شامپوهای فوق‌العاده برای پوست سر چرب شامپو کلییر آقایان Grease Control است که مخصوصاً برای از بین بردن چربی اضافی و تقویت سد محافظتی پوست سر شما و قدرت مبارزه برای پایان دادن به نگرانی شوره* طراحی شده است و حس تازگی و شادابی به موها می‌بخشد.

 • پوست سر چرب: علت و درمان - پیشگیری
  3

  فکر می‌کنید که مستعد ابتلا به چربی پوست سر هستید؟ استفاده منظم از یک شامپوی ضد شوره خوب می‌تواند این نگرانی را از شما دور کند. می‌توانید با شامپوی CLEAR Oil Control Balance شروع کنید که چربی را از منافذ پوست سر پاک می‌کند تا تعادل طبیعی پوست سر مجدداً به دست آید و قدرت دفاعی آن افزایش پیدا کند و هر گونه نگرانی بابت بازگشت شوره‌ها از بین برود تا شما حس پاکیزگی و تازگی پیدا کنید.

  هنگام ماساژ دادن شامپو روی موهای خود خیلی احتیاط کنید و از خاراندن یا کشیدن محکم بر روی پوست سر خود خودداری کنید، زیرا چنین کارهایی اثر عکس خواهد داشت و پوست سر شما را خراشیده و آسیب‌دیده خواهد کرد. حتماً دقت کنید که آبکشی را به طور کامل انجام دهید و شامپو را از روی موهای خود بشویید.