مراقبت از پوست سر برای داشتن موهایی سالم

مراقبت از پوست سر برای داشتن موهایی سالم

با نکات ساده ما پوست سر خود را سالم نگه دارید و موهایی شاداب داشته باشید.

 • چند نارگیل باز می شود

  یکبار شستشو در طول روز می‌تواند باعث از بین رفتن شوره سر شود

  1

  برای همه ما پیش آمده که گاهی اوقات فرصت شستشوی موهای خود را نداشته باشیم. اما احتمالاً به عنوان فردی پویا و فعال همیشه درگیر گرفتاری‌های زندگی روزمره در شهرهای شلوغ و آلوده بوده‌اید. تمام این آلودگی و عرقی که در طول روز بر روی موهای شما می‌نشیند می‌تواند باعث چرب شدن پوست سر و احتمالاً بروز شوره سر شود. هیچکس پوست سر چرب را دوست ندارد، پس برای داشتن موهایی شاداب لازم است هر روز آنها را بشویید.

 • کسی که یک نارگیل را باز کند

  با ماساژ دادن موها به جنگ با شوره سر بروید

  2

  ماساژ باعث آرام شدن، رفع خستگی و فراموش کردن مشکلاتتان در پایان روز می‌شود. ماساژ سر به چرخش خون کمک می‌کند و باعث می‌شود مواد مغذی ضروری به پوست سر برسد و مواد زائد دفع شود. ماساژ حتی به پخش شدن چربی طبیعی پوست سر به سایر نقاط سر کمک می‌کند تا به پوست سر سالم و موهایی شاداب دست پیدا کنید.

 • نارگیل با شیشه از روغن نارگیل

  از پوست سر خود در برابر نور خورشید محافظت کنید

  3

  همه ما تلاش می‌کنیم با استفاده از کرم ضد آفتاب و SPF از پوست صورت و بدن خود در برابر اشعه‌های فرابنفش خورشید محافظت کنیم. اما برای پوست سر خود چه کاری انجام داده‌اید؟ این قسمت از بدن که مورد بی‌توجهی قرار گرفته نیز به همان مقدار مراقبت در برابر آفتاب نیاز دارد، پس پوست سر خود را بپوشانید تا از آسیب اشعه‌های خورشید در امان بماند. دلیلی دیگر برای استفاده از کلاه و محافظت از موهای خود وجود دارد.

 • میوه های تازه

  برای داشتن موهایی سالم‌تر، فعالیت بدنی خود را زیاد کنید

  4

  یکی از مزایای ورزش کردن برای افراد دارای فعالیت بدنی زیاد این است که ورزش به دلیل افزایش جریان مواد مغذی مفید به پوست سر، باعث بهبود رشد و شاداب شدن موها می‌شود. تمرینات شدید همراه با حرکات پرشی، طناب بازی و کرانچ باعث دفع مواد زائد پوست سر شده و حرکات کششی باعث بهبود جریان مواد مغذی به پوست سر می‌شود. کوچک کردن شکم تنها دلیل ورزش و عرق کردن نیست، بدن ورزیده‌تر به معنای داشتن پوست سر قوی‌تر است.

 • میوه های تازه

  اجازه ندهید پوست سرتان خشک شود

  5

  هیچ چیزی لذت‌بخش‌تر از دوش آب گرم در پایان یک روز کاری طولانی نیست. مراقب گرم کردن بیش از حد آب باشید - آبکشی سر با آب داغ باعث آسیب به پوست سر می‌شود. این کار در کنار خشک کردن موها با سشوار می‌تواند باعث ضعیف شدن پوست سر و تبدیل آن به بیابان خشکی مانند کویر لوت شود. در عوض با آب ولرم دوش بگیرید تا ضمن رفع خستگی، به پوست سرتان آسیبی وارد نشود.