علل شوره سر چیست؟

علل شوره سر چیست؟

مشکل شوره سر را ریشه‌ای برطرف کنید.

 • دلایل شوره سر چیست؟ - پوست سر خشک

  پوست سر خشک

  1

  پوست سرتان خشک است؟ شاید شما هم یکی از اصلی‌ترین عوامل شوره سر را داشته باشید. پوست سر هم بالاخره نوعی پوست است و همان طور که پوست بدن در اثر خشکی پوسته‌پوسته می‌شود، پوست سر نیز زمانی که رطوبت کافی نداشته باشد، مستعد بروز شوره سر خواهد بود. ممکن است متوجه شده باشید که شوره‌های سر شما ریزتر شده‌اند و مثل سابق چرب نیستند؛ دفعه بعد که آنها را روی پیراهن خود مشاهده کردید، با دقت بیشتری به بررسی آنها بپردازید.

 • دلایل شوره سر چیست؟ - پوست سر خشک
  2

  خوشبختانه، شوره سر را می‌توان به وسیله شامپوی ضد شوره مناسب درمان کرد. شامپو کلییر مخصوص پوست سر خشک و کنترل خارش با عصاره اسطوخودوس به تغذیه موها و آبرسانی به پوست سر خشک کمک می‌کند. حتماً موهای خود را به طور مرتب بشویید و ماساژ دهید و سپس به طور کامل آبکشی کنید. در مدت زمان کوتاهی متوجه خواهید شد که دیگر شوره آزاردهنده‌ای روی پوست سر شما وجود ندارد*.

 • دلایل شوره سر چیست؟ قارچ پوست سر

  قارچ پوست سر

  3

  قارچ؟ هنوز به آن مبتلا نشده‌اید؟ مالاسزیا، نوعی قارچ شبه مخمر است که حتی در پوست سر سالم نیز وجود دارد. در صورت ضعیف شدن لایه رویی پوست سر، عوامل محرکی که توسط مالاسزیا تولید شده‌اند می‌توانند به آن نفوذ کنند و باعث التهاب پوست سر و سپس بروز شوره شوند.

  مالاسزیا را نمی‌توان به طور کامل از بین برد، اما احیای لایه محافظ پوست سر و تقویت سد دفاعی طبیعی آن می‌تواند گام بزرگی به سمت مبارزه با این قارچ باشد. یک شامپوی خوب مانند شامپو کلییر ضد شوره به بهبود این لایه محافظ و توان دفاعی پوست سر کمک می‌کند، زیرا دارای تقویت‌کننده‌های طبیعی است که عوامل محرک گفته شده را دور نگه می‌دارند و هر گونه نگرانی بابت بازگشت شوره سر را از بین می‌برند. هر روز از این شامپو استفاده کنید تا پوست و موی سرتان خیلی زود تمیز و درخشان شود.