Skip to content
شوره سر چیست؟

شوره سر چیست؟

علل و درمان‌های شوره سر.

شوره سر باعث شده موهای شما حالت نپذیرد؟ فقط شما این مشکل را ندارید. تقریباً نیمی از جمعیت دنیا با این مشکل که باعث از دست رفتن اعتماد به نفس و از بین رفتن مدل مو می‌شود دست و پنجه نرم می‌کنند. هول نشوید و اولین قدم را برای شکست دادن شوره سر با شناخت آن و علل وقوع آن بردارید.

حقایق

شانه‌هایتان مانند سرزمین عجایب زمستانی شده است؟ پوسته‌پوسته‌های سفیدی که مشاهده می‌کنید - البته بحثمان در مورد برف نیست - به دلیل شوره سر به وجود می‌آیند. شوره سر به حالتی گفته می‌شود که بر روی پوست سر و مو تأثیر می‌گذارد. این پوسته‌پوسته‌ها در واقع سلول‌های قدیمی پوست سر شما هستند که با سرعت زیاد جدا می‌شوند. لایه پوست سر سالم به طور معمول باید هر ماه یکبار جدا شود و سلول‌های جدید به سرعت جایگزین آنها شود. هنگامی که بازدهی کارخانه پوست سر زیاد می‌شود، پوست مرده بیشتری که شوره سر نام دارد تولید می‌شود.

شوره سر چیست؟ - حقایق
شوره سر چیست؟ - راه‌حل‌ها

دلایل

اجازه دهید عمیق‌تر به شرایط پوست سر بپردازیم. عواملی نظیر پوست چرب، شستشوی کم مو و فشارهای روحی می‌تواند باعث شوره شود، اما همواره بر سر علت اصلی آن اختلاف وجود داشته است. «من تمام گزینه‌ها را انتخاب می‌کنم!» فعلاً پوست سر خود را با وسواس زیاد روبروی آینه بررسی نکنید، اما بدانید قرار داشتن در معرض شوره سر به همین آسانی است.

متخصصین شامپوهای ضد شوره کلییر به این نتیجه رسیده‌اند که سد محافظتی تضعیف‌شده پوست سر با چربی و رطوبت کمتر و نیز وجود میکروبی به نام مالاسزیا می‌تواند باعث ایجاد شوره شود.

مالاسزیا قارچی است که در محیط‌های چرب مانند سینه، صورت و پوست سر رشد می‌کند. پوست سر دارای شوره می‌تواند مالاسزیای بیشتری در خود نگه دارد، اما مالاسزیا به تنهایی دلیل اصلی شوره سر نیست. در مطالعات بالینی کلییر به این نتیجه رسیدیم که مالاسزیا هم در پوست سر مستعد شوره و هم در پوست سر مقاوم در برابر شوره وجود دارد. تفاوت این دو در چیست؟ شرایط پوست سر شما. سد تضعیف‌شده پوست سر که اجازه می‌دهد مواد التهاب‌آور تولید شده توسط مالاسزیا به پوست سر نفوذ کند، شرایط پوست سر را حاد کند و باعث ایجاد شوره شود.


راه‌حل چیست؟

برای پایان دادن به نگرانی در مورد شوره سر*، نه تنها باید شوره سر را متوقف کنیم، بلکه باید سد محافظتی پوست سر را نیز بازیابی کنیم. پوست سالم هم تضمین می‌کند که شوره دیگر رخ نمی‌دهد و هم باعث زیبا و درخشان شدن موها می‌شود.

شامپوهای ضد شوره مانند کلییر دارای مواد فعال ضد شوره هستند که عملکردشان شبیه ضد میکروب‌ها است و پیش از اینکه مالاسزیا فرصت حمله به سد پوست سر را داشته باشد به آن حمله می‌کنند. پوست سر بسیار تمیز و موهای بدون شوره* برای شما به ارمغان آوردن.

پوست سر نیز بخشی از پوست بدن شماست و برای اینکه پوست سر سالم قوی بماند به مواد مغذی روزانه نیاز دارد. از شامپوی مغذی پوست سر مانند کلییر برای تأمین مواد مغذی موردنیاز پوست استفاده کنید. کلییر دارای عوامل مرطوب‌کننده طبیعی و ویتامین‌هایی برای افزایش قدرت دفاعی پوست سر است. هنگامی که پوست سر بتواند شوره را شکست دهد، دوباره اعتماد به نفس خود را بازمی‌یابید و می‌توانید جلوی دوربین ظاهر شوید.

دیگر نیاز نیست از پوشیدن لباس زیبا یا کت و شلوار مشکی رنگ خود در شب قرار خودداری کنید - پس از استفاده از CLEAR با نگرانی در مورد شوره سر خداحافظی کنید.

*با استفاده مداوم دیگر از شوره خبری نخواهد بود

 

شوره سر چیست؟ - راه‌حل‌ها